Ubezpieczenie fotowoltaiki – czy jest dla Ciebie niezbędne?

W szybko zmieniającym się świecie biznesu pojawia się wiele wyzwań. Wraz z tymi wszystkimi wyzwaniami pojawiają się również nowe możliwości dla przedsiębiorstw. Jedną z takich możliwości jest energia słoneczna. Coraz więcej osób zaczęło dostrzegać korzyści płynące z posiadania własnego odnawialnego źródła energii i zainstalowania systemu PV w swoich domach, siedzibach firm i innych nieruchomościach. System PV działa poprzez przekształcanie światła słonecznego w energię elektryczną, która zasila Twój dom lub siedzibę firmy w godzinach nasłonecznienia. Jeśli chcesz zainstalować system PV na swoim dachu, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest ubezpieczenie. Nawet jeśli teraz może się to nie wydawać, ubezpieczenie majątku przed ryzykiem jest zawsze mądrym posunięciem. Chroni to przed stratami finansowymi wynikającymi z takich zagrożeń jak pożar, kradzież i klęski żywiołowe, takie jak burze i trzęsienia ziemi. Właściwe ubezpieczenie może również chronić Twoje aktywa przed ryzykiem, które mogłoby zwiększyć prawdopodobieństwo straty finansowej, gdyby coś złego stało się z Twoją własnością lub gdyby inna osoba założyła, że wartość Twojej własności jest wyższa niż w rzeczywistości.

Czym jest ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej?

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej to rodzaj ubezpieczenia, które chroni przedsiębiorstwa chcące zainstalować na swoich nieruchomościach dachowe panele słoneczne. Chroni ono firmę przed ryzykiem związanym z kosztami instalacji paneli słonecznych oraz kosztami zakupu i ubezpieczenia gruntu, na którym zostaną one postawione. Znane jest również jako ubezpieczenie fotowoltaiczne. Jeśli planujesz zainstalować na swoim dachu panele fotowoltaiczne, musisz wykupić polisę, która zabezpieczy Cię przed ryzykiem finansowym związanym z ich instalacją. Polisa na instalację fotowoltaiczną chroni Cię przed kosztami zakupu ziemi pod panele, kosztami ich instalacji oraz kosztami wymiany paneli, jeśli burza spowoduje ich awarię. Chroni ona również przed ryzykiem awarii dachu z powodu jego starzenia się, złej konserwacji lub zaniedbania. Jeśli dach zawiedzie, będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie z polisy, aby zainstalować nowy dach.

W szybko zmieniającym się świecie biznesu pojawia się wiele wyzwań

Kto potrzebuje ubezpieczenia fotowoltaicznego?

Każda firma, która chce zainstalować system solarny na swoim terenie, musi kupić ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej. Jeśli jesteś właścicielem budynku lub kawałka ziemi, na którym chcesz zainstalować panele słoneczne, będziesz musiał kupić polisę, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem finansowym z tym związanym. Ubezpieczenie fotowoltaiki jest niezbędnym elementem rosnącego trendu instalowania przez właścicieli domów i firm własnych systemów energii odnawialnej.

Rodzaje ubezpieczeń fotowoltaicznych

Polisa ta chroni przed kosztami zakupu ziemi, instalacji paneli i ponownego wydzierżawienia ziemi po zakończeniu projektu. Nie pokrywa ona kosztów paneli. – Ziemia i instalacja: Polisa ta chroni przed kosztem zakupu ziemi i instalacji, w tym kosztem paneli. Pokrywa ona również koszty ponownego wydzierżawienia ziemi po zakończeniu projektu. – Ziemia i Instalacja z Energią: Polisa ta chroni przed kosztami zakupu ziemi i instalacji, a także pokrywa koszty paneli i koszty sprzedaży energii elektrycznej do sieci. – Rising Energy Rates: Polisa ta chroni przed rosnącymi kosztami energii. Wypłaca ona co roku stałą kwotę, niezależnie od tego, ile wydajesz na energię elektryczną.

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej to rodzaj ubezpieczenia, które chroni przedsiębiorstwa chcące zainstalować na swoich nieruchomościach dachowe panele słoneczne

Co obejmuje polisa ubezpieczeniowa PV?

Kwota, jaką wypłacisz z polisy ubezpieczenia fotowoltaicznego, zależy od rodzaju polisy, którą wybierzesz. W przypadku polisy obejmującej tylko grunt, otrzymasz wypłatę równą kosztom instalacji paneli słonecznych, a także niewielką kwotę na pokrycie kosztów ponownej dzierżawy gruntu po zakończeniu projektu. Z polisą na ziemię i instalację, otrzymasz wypłatę równą kosztowi instalacji paneli słonecznych, jak również koszt ponownego wydzierżawienia ziemi i wymiany paneli, jeśli burza spowoduje ich awarię. Z polisą na ziemię i instalację z zasilaniem, otrzymasz wypłatę równą kosztowi instalacji paneli słonecznych, jak również kosztowi sprzedaży energii elektrycznej z powrotem do sieci, który zwykle wynosi około 5 centów za kilowatogodzinę. W przypadku polisy z rosnącymi stawkami za energię, otrzymasz stałą wypłatę każdego roku, bez względu na to, ile wydasz na energię elektryczną.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie polisy PV

  • Upewnij się, że wybrany broker ubezpieczeniowy jest autoryzowany przez stowarzyszenie instalatorów PV.
  • Upewnij się, że wybrany przez Ciebie broker oferuje polisę na instalację fotowoltaiczną, która obejmuje ryzyko opisane w opisach produktów.
  • Upewnij się, że wybrany przez Ciebie broker oferuje polisę typu non-piggybacking. Oznacza to, że polisa zostanie wystawiona bezpośrednio przez brokera, a nie za pośrednictwem Twojego obecnego ubezpieczyciela.
  • Upewnij się, że wybrany broker ma dobre wyniki w wystawianiu polis. Sprawdź w Stowarzyszeniu Brokerów Ubezpieczeniowych, czy broker ma dobre wyniki.
  • Upewnij się, że wybrany broker oferuje polisę z ramami czasowymi. Oznacza to, że broker będzie musiał wypłacić środki z polisy w określonym czasie, jeśli nie dotrzyma terminu płatności.
  • Upewnij się, że wybrany przez Ciebie broker posiada ważny adres. Ubezpieczyciele nie przyjmą płatności, jeśli nie otrzymają listu z płatnością za pośrednictwem poczty.
  • Upewnij się, że wybrany broker jest upoważniony przez Financial Services Compensation Scheme (FSCS). Można to sprawdzić przeszukując Rejestr Usług Finansowych na stronie FSCS.

Ile kosztuje ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej?


Kwota, jaką wypłacisz z polisy ubezpieczeniowej na instalację fotowoltaiczną, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju polisy, jaką wybierzesz, oraz od zakresu ubezpieczenia, jaki chcesz uzyskać. Średni koszt polisy ubezpieczeniowej instalacji fotowoltaicznej wynosi około 2500 funtów, według badań przeprowadzonych przez Renewable Energy Association. Ale koszt będzie się różnił w zależności od okoliczności i rodzaju wybranej polisy. Jeśli masz dużą nieruchomość i chcesz polisy na rosnące stawki energetyczne, prawdopodobnie koszt będzie wyższy niż w przypadku, gdy masz małą nieruchomość i chcesz tylko polisy na ziemię i instalację. Koszt polisy będzie również zależał od miejsca jej zakupu, ponieważ niektórzy brokerzy pobierają więcej opłat za polisy zakupione przez internet niż te zakupione osobiście.

Wnioski

Teraz, gdy już wiesz, czym jest ubezpieczenie fotowoltaiczne, jak działa i kto go potrzebuje, jesteś gotowy, by rozejrzeć się za dostawcą. Kiedy już znajdziesz brokera, który odpowiada Twoim potrzebom, będziesz chciał się rozejrzeć i porównać różne oferty. Będziesz chciał się upewnić, że oferty, które porównujesz są od brokerów, którzy są upoważnieni przez stowarzyszenie instalatorów, i że oferują politykę non-piggybacking.

Powrót na górę