Tłumaczenia techniczne na język angielski – kto może je wykonać?

Tłumaczenia techniczne na język angielski – kto może je wykonać?

Tłumaczenie jest istotną częścią wielu firm, od butikowych agencji marketingowych po globalne, wielonarodowe konglomeraty. Usługi tłumaczeniowe są niezbędne, aby pomóc firmom w przekazaniu ich wiadomości klientom i potencjalnym partnerom biznesowym w innych krajach. Jest to niezbędne w tworzeniu spójności marki na różnych platformach medialnych i zapewnieniu, że to samo przesłanie jest konsekwentnie przekazywane w różnych językach. Oprócz tłumaczeń na język angielski, usługi tłumaczeniowe są również niezbędne dla tych, którzy pracują z zagranicznymi klientami i dostawcami, niezależnie od tego, czy są to dostawcy z siedzibą poza granicami kraju, czy klienci, którzy mają biura i operacje w innym miejscu. Jeśli jesteś zaangażowany w transgraniczne transakcje biznesowe, rozumiesz, jak ważne jest posiadanie kompetentnych osób, które mogą przetłumaczyć dokumenty między różnymi językami. W tym artykule przyjrzymy się temu, kto może przetłumaczyć dokumenty na język angielski, w tym szczegóły na temat tego, jakie kwalifikacje są niezbędne, a także kilka zasobów do znalezienia wykwalifikowanych tłumaczy, jeśli ich potrzebujesz.

Na czym polega tłumaczenie?

Tłumaczenie to adaptacja materiałów pisemnych (takich jak dokumenty i strony internetowe) z jednego języka na drugi. Jest ono często określane jako tłumaczenie „słowo w słowo”, ponieważ tłumacze dążą do zachowania oryginalnego brzmienia w jak największym stopniu, podczas gdy tłumaczenie „dobre dla sedna” będzie próbowało uprościć pismo tak, aby było łatwiejsze do zrozumienia. Tłumaczenie ma kluczowe znaczenie w biznesie międzynarodowym, niezależnie od tego, czy próbujesz sprzedawać produkty lub usługi w innych krajach, czy też musisz stworzyć spójny wizerunek marki na kilku rynkach. Tłumaczenie dokumentów i terminów między językami jest istotną częścią prowadzenia działalności gospodarczej (https://active-translations.pl/tlumaczenia-techniczne-angielski-wykonuj-je-w-profesjonalnym-biurze-tlumaczen/). Na przykład, jeśli Twoja firma ma biura w kilku krajach i musisz wysłać propozycję do potencjalnych klientów z siedzibą w innym kraju, będziesz musiał mieć dokumenty przetłumaczone na ich język ojczysty, co pomoże zapewnić, że Twoje propozycje zostaną zrozumiane i właściwie odebrane (więcej).

Strony internetowe z testami tłumaczy są świetnym źródłem informacji, jeśli szukasz tłumacza w określonym obszarze geograficznym, masz stały przepływ dokumentów lub projekt jest na tyle długi, że wymaga tłumacza specjalizującego się w określonym rodzaju języka

Rodzaje tłumaczeń

 • Zwykłe – słowa i zwroty są tłumaczone z jednego języka na drugi bez próby zmiany ich znaczenia.
 • Tłumaczenie ustne – tłumacze próbują zinterpretować znaczenie tekstu pisanego i wykorzystują własną wiedzę i zrozumienie tematu, aby spróbować wyjaśnić wszelkie niejasności w tekście.
 • Adaptacja – Adaptacja polega na przekształceniu tekstu pisanego na inny język przy użyciu stylu i formatu podobnego do tego, w jaki sposób napisałbyś tekst, gdybyś sam go dostosowywał. Przykładem może być przekształcenie umowy prawnej w język prawniczy lub przepisanie artykułu z gazety w celu stworzenia streszczenia, które byłoby łatwiejsze do zrozumienia.

Kto może tłumaczyć dokumenty na język angielski?

To zależy od tego, jakie dokumenty są tłumaczone. Jeśli szukasz kogoś, kto przetłumaczy list lub krótki kawałek tekstu na język angielski, większość tłumaczy freelancerów może zaoferować taką usługę. Większość tłumaczy freelancerów jest również w stanie wykonać wysokiej jakości tłumaczenia w innych językach, więc możesz skorzystać z ich usług, aby przetłumaczyć dokumenty z jednego języka na drugi. Jeśli jednak potrzebujesz tłumacza do dłuższych dokumentów lub jeśli masz stały przepływ dokumentów, będziesz musiał znaleźć tłumacza, który ma doświadczenie w tłumaczeniu materiałów takich jak te. Niektóre umiejętności, na które warto zwrócić uwagę przy zatrudnianiu tłumaczy, to wiedza prawnicza, doświadczenie w sprawach finansowych i znajomość terminów technicznych.

Jeśli potrzebujesz kogoś do przetłumaczenia tekstu o określonej długości, istnieje wiele narzędzi tłumaczeniowych, które pomogą Ci znaleźć tłumacza na podstawie jego preferencji językowych i par językowych

Jeśli potrzebujesz kogoś do przetłumaczenia tekstu o określonej długości, istnieje wiele narzędzi tłumaczeniowych, które pomogą Ci znaleźć tłumacza na podstawie jego preferencji językowych i par językowych. Może to być przydatne, jeśli szukasz tłumacza w określonej parze językowej i chciałbyś zawęzić pulę wykwalifikowanych osób. Jeśli szukasz kogoś w określonym obszarze geograficznym, istnieje również wiele usług, które pozwalają na wyszukiwanie tłumaczy na podstawie ich lokalizacji. Możesz również skorzystać z serwisów testujących tłumaczy online, które pomogą Ci określić poziom biegłości językowej danego tłumacza.

Wskazówki dotyczące szukania tłumacza

 • Porozmawiaj z potencjalnym tłumaczem zanim go zatrudnisz – jest to szczególnie ważne, jeśli potencjalny tłumacz ma siedzibę poza Twoim krajem i musisz komunikować się z nim przez e-mail lub telefon.
 • Dokładnie sprawdź potencjalnych tłumaczy – przyjrzyj się ich pracy i upewnij się, że czujesz się komfortowo zatrudniając ich, zanim zgodzisz się na spotkanie z nimi.
 • Upewnij się, że zatrudniasz właściwy typ tłumacza – Niektórzy tłumacze freelancerzy specjalizują się w określonym rodzaju języka. Jeśli potrzebujesz znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w określonym rodzaju języka, możesz skorzystać z narzędzi takich jak selektor języków Google.
 • Zatrudnienie tłumacza to inwestycja – Jeśli zatrudniasz tłumacza do jednorazowego projektu, bardziej opłacalne może być wykonanie tłumaczenia samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że może to zająć więcej czasu, ponieważ trzeba będzie przejrzeć tłumaczenie i bardziej uważać na jego dokładność.

Jak znaleźć tłumacza


Strony internetowe z testami tłumaczy są świetnym źródłem informacji, jeśli szukasz tłumacza w określonym obszarze geograficznym, masz stały przepływ dokumentów lub projekt jest na tyle długi, że wymaga tłumacza specjalizującego się w określonym rodzaju języka. Możesz również skorzystać z serwisów testujących tłumaczy online, aby znaleźć tłumaczy w oparciu o pary językowe i rodzaje języków, takie jak dokumenty prawne lub finansowe.

 • Porozmawiaj z potencjalnym tłumaczem zanim go zatrudnisz – jest to szczególnie ważne, jeśli potencjalny tłumacz ma siedzibę poza Twoim krajem i musisz komunikować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu.
 • Dokładnie zapoznaj się z potencjalnymi tłumaczami – przyjrzyj się ich pracy i upewnij się, że czujesz się komfortowo zatrudniając ich, zanim zgodzisz się na spotkanie z nimi.
 • Upewnij się, że zatrudniasz właściwy typ tłumacza – Niektórzy tłumacze freelancerzy specjalizują się w określonym rodzaju języka. Jeśli potrzebujesz znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w określonym rodzaju języka, możesz skorzystać z narzędzi takich jak selektor języków Google.
 • Zatrudnienie tłumacza to inwestycja – Jeśli zatrudniasz tłumacza do jednorazowego projektu, bardziej opłacalne może być wykonanie tłumaczenia samodzielnie.
Powrót na górę