Porady dotyczące wyboru oprawek pasujących do kształtu twarzy

Porady dotyczące wyboru oprawek pasujących do kształtu twarzy

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiednich oprawek dla Twojego kształtu twarzy, przekonasz się, że odpowiedzi jest tak wiele, jak wiele jest twarzy. Indywidualne cechy i niuanse naszej struktury twarzy różnią się w zależności od osoby. Dlatego tak trudne może być wybranie odpowiednich oprawek, które będą świetnie wyglądać na naszej twarzy. Różni ludzie zakochują się w różnych typach okularów i szukają ich wysoko i nisko. Co często nie zdajemy sobie sprawy, że to wszystko mogłoby być o wiele łatwiejsze, gdybyśmy wiedzieli, który typ okularów był naszym najlepszym dopasowaniem od samego początku. Aby dowiedzieć się, która ramka jest idealna dla Ciebie, czytaj dalej, aby uzyskać pewien wgląd w swój własny kształt twarzy.

Jaki jest kształt twojej twarzy?

First things first. Jeśli jeszcze nie ustaliłeś kształtu swojej twarzy, poświęć na to kilka sekund. Kształt twarzy to ogólny zarys twarzy. Zarys ten można rozdzielić na dwa kluczowe elementy – szerokość i długość. Szerokość twarzy to odległość od zewnętrznych krawędzi oka do zewnętrznych krawędzi ust. Możesz znaleźć tę szerokość, stojąc dwa lustra – jedno w odległości około stopy od drugiego – tak, abyś mógł zobaczyć, jak dana osoba wygląda z obu stron. Długość twarzy to odległość od szczytu (lub środka) nosa do zewnętrznych krawędzi ust. Na początku może to być trudne do zmierzenia, ale możesz ponownie użyć luster, aby znaleźć długość twarzy.

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiednich oprawek dla Twojego kształtu twarzy, przekonasz się, że odpowiedzi jest tak wiele, jak wiele jest twarzy

Znajdź idealne oprawki

Teraz, gdy znasz już kształt swojej twarzy oraz szerokość i długość, możesz znaleźć idealne oprawki, które będą do niej pasować. Po pierwsze, znajdź parę okularów, która jest blisko dopasowana do twoich obecnych okularów. Wiele osób lubi zacząć od swojej istniejącej pary okularów, aby znaleźć idealne dopasowanie. Inną świetną strategią jest znalezienie pary okularów, które kochasz, ale które nie do końca pasują. W ten sposób można znaleźć idealną parę, która nie będzie się zbytnio różnić. Gdy masz już swoją obecną parę okularów lub parę, którą lubisz tylko trochę lepiej, nadszedł czas, aby udać się do sklepu okularów. Będziesz chciał się upewnić, że twoje nowe ramy są bliskie dopasowania. I, oczywiście, wszyscy lubimy próbować na różnych stylach i kolorach, aby zobaczyć, co nam najbardziej odpowiada. Poświęć swój czas i przymierz tyle różnych par okularów, ile możesz. Kiedy już to zrobisz, powinieneś mieć całkiem dobry pomysł, które okulary lubisz najbardziej. Stąd wszystko sprowadza się do znalezienia idealnego dopasowania.

Przymierzanie różnych par okularów, aby znaleźć te, które pasują

Kiedy już masz kilka par okularów, które choć trochę Ci się podobają, może się okazać, że wszystkie z nich mają kilka wspólnych cech. Być może twoja dokładna para nie pasuje dokładnie do szerokości, na którą liczyłaś, a może po prostu podobał ci się styl, ale nie do końca pasował do twojej twarzy. To wszystko jest normalne i całkowicie oczekiwane. Wszyscy mamy specyficzne oczy i usta, które utrudniają znalezienie ramek, które wyglądają świetnie. Kluczem jest znalezienie pary, która jest tylko trochę lepsza niż reszta. Kiedy znajdziesz tę parę, poświęć czas, aby naprawdę spojrzeć na nią tak, jakbyś próbował wybrać suknię ślubną. Jakie ważne szczegóły dotyczące Twojej twarzy podkreśla ta para? Jedną z ważnych wskazówek dotyczących znalezienia idealnego dopasowania jest przymierzenie okularów z rozpuszczonymi włosami. Większość ludzi nosi okulary (https://naprawaokularow.com.pl/jak-dobrac-oprawki-do-ksztaltu-twarzy/), nie biorąc pod uwagę faktu, że ich włosy są zwykle blokują linię wzroku okularów.

Kiedy już masz kilka par okularów, które choć trochę Ci się podobają, może się okazać, że wszystkie z nich mają kilka wspólnych cech

Ostateczna decyzja o zakupie

Jeśli próbowałeś na kilku parach okularów, prawdopodobnie zauważysz, że wszystkie mają kilka rzeczy wspólnych. Wszystkie podkreślą szerokość Twojej twarzy i wszystkie będą wyglądać świetnie, gdy ich użytkownik będzie się uśmiechał. Jest to doskonała okazja, aby spróbować wymienić swoje obecne okulary na parę, która podoba Ci się nieco bardziej. A jeśli uda Ci się znaleźć ofertę handlową lub jeśli uda Ci się sprzedać swoje stare okulary, jesteś o krok bliżej do zdobycia idealnej pary! Teraz, gdy masz lepsze pojęcie o tym, która para okularów pasuje do Twojego kształtu twarzy i szerokości, nadszedł czas, aby wrócić do sklepu z okularami i spróbować na kilku innych parach. Tym razem musisz naprawdę zwrócić uwagę na kształt, szerokość i długość okularów. Możesz również sprawdzić sklep wyświetlacz podłogi, aby znaleźć ramkę, która wygląda świetnie z twoim stroju. Po wybraniu nowej pary, nadszedł czas, aby wziąć je do domu i sprawdzić, czy czują się tak samo dobrze, jak wyglądają. Przymierz je do swojego stroju i z rozpuszczonymi włosami, aby zobaczyć, jak pasują.

Skonsultuj się ze specjalistą

To normalne, że w okularach czujesz się źle lub inaczej niż sobie wyobrażałeś, kiedy je zakładasz, ale ważne jest, aby upewnić się, że tak właśnie jest. Będziesz chciał się upewnić, że okulary idealnie pasują do Twojego kształtu i rozmiaru twarzy. Jeśli próbowałeś na kilka par okularów i nadal nie może wydawać się znaleźć idealne dopasowanie, to może być czas, aby udać się do sklepu okularów dla porady. Wiele sklepów będzie bardziej niż chętny, aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią parę okularów dla Twojego kształtu twarzy i będzie szczęśliwy, aby kilka dostosowań do pasowania, jeśli chcesz.

Podsumowanie

Przy zakupie okularów ważne jest, aby pamiętać, że są one osobistym przedmiotem, więc ważne jest, aby uzyskać je odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy. Istnieje wiele różnych typów kształtów twarzy i najlepszym sposobem na określenie swojego kształtu twarzy jest zaopatrzenie się w lustro i dokonanie kilku pomiarów szerokości i długości twarzy. Teraz, że znalazłeś swój kształt twarzy, jesteś teraz gotowy, aby znaleźć idealną parę okularów. Wybierz kilka par, które lubisz i spróbuj ich z włosami w dół. To pomoże Ci określić, która para podoba Ci się najbardziej. Po znalezieniu idealnej pary, upewnij się, że zabrałeś je do domu i upewnij się, że pasują prawidłowo.

Powrót na górę