Jakie dobrać najlepsze oprawki korekcyjne dla dziecka?

A więc u Twojego dziecka zdiagnozowano zeza. Co to oznacza? Zez to stan, w którym oczy nie współpracują ze sobą prawidłowo. Może to prowadzić do podwójnego widzenia, skrzyżowania oczu lub innych zaburzeń widzenia. Większość dzieci z zezem ma tylko jedno oko, które jest źle ustawione i nie sprawia im większych problemów. Jednak niektóre dzieci mają zeza z obu oczu, co prowadzi do trudności w czytaniu, słabego postrzegania głębi i problemów z widzeniem z boku na bok. Dziecko, które ma jedno oko, które jest lekko nieprawidłowo ustawione, może wymagać tylko jednej pary okularów korekcyjnych, dopóki nie będzie wystarczająco dorosłe, aby używać okularów do czytania. Jeśli jednak dziecko ma oboje oczu, które są lekko nieprawidłowo ustawione, a także ma zeza wraz z innymi zaburzeniami wzroku, takimi jak amblyopia (słabe widzenie w jednym lub obu oczach spowodowane brakiem doświadczenia lub ekspozycji), będzie potrzebowało więcej niż jednej pary okularów, dopóki nie osiągnie wieku odpowiedniego do używania okularów do czytania. Soczewki korekcyjne występują w różnych rodzajach w zależności od ich przeznaczenia i potrzeb użytkownika. W tym artykule omówiono różne rodzaje dostępnych soczewek korekcyjnych i ich zastosowania, a także zalety i wady każdego typu, abyś mógł dokonać świadomego wyboru w oparciu o konkretne potrzeby Twojego dziecka.

Okulary jednoogniskowe

Okulary te korygują tylko jedno oko i są bardzo zalecane dla dzieci z zezem, które mają tylko jedno oko, które jest lekko nieprawidłowo ustawione. Pozwoli to dziecku na postępy w czytaniu i innych umiejętnościach akademickich bez potrzeby stosowania okularów korygujących oba oczy.

Okulary przeciwsłoneczne mają tę zaletę, że nie wymagają kleju do noszenia. Oznacza to, że nie musisz się martwić o to, czy etykieta na okularach na receptę dziecka może się uszkodzić lub odkleić przy codziennym użytkowaniu. Niektórzy sprzedawcy okularów będą wycinać kawałek papieru, który jest tej samej wielkości co etykieta recepty, a następnie przyklejać papier do okularów dziecka. Jednak może się okazać, że nie działa to zbyt dobrze, ponieważ papierowa etykieta może zostać oderwana od okularów. Kolejną zaletą okularów przeciwsłonecznych w porównaniu z okularami na receptę jest to, że można je nosić poza domem, np. na placu zabaw lub w restauracji.

Okulary do czytania

Okulary do czytania występują w różnych mocach i mocach w zależności od recepty dziecka. Okulary do czytania są zalecane dla dzieci, które mają normalne widzenie, ale mają receptę na odległość +0,25D lub mniej w oku dalekim. Okulary do czytania umożliwiają dzieciom o słabym widzeniu z bliska wyraźniejszy widok drukowanej strony, ale nie są zalecane do widzenia na odległość. Okulary do czytania są również znane jako okulary do „dalekowzroczności” lub „hipermetropii” dla osób z wysoką receptą. Okulary do czytania występują w różnych mocach, od -4,0D do +4,0D. Im wyższa liczba, tym słabsza recepta. Recepta -4,00D oznacza, że dziecko musi mrużyć oczy, aby wyraźnie widzieć drukowaną stronę. Recepta -4,25D jest nadal dość słaba, ale wiele dzieci, które potrzebują okularów do czytania, ma receptę pomiędzy -4,00D a -4,25D, czyli łagodną nadwzroczność. Recepta -4,50D jest uważana za bardzo słabą i u niektórych dzieci diagnozuje się łagodną krótkowzroczność, czyli stan, w którym oczy nie są prawidłowo ustawione. Recepta -6,00D jest uważana za silną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się silną krótkowzroczność. Recepta -9,00D jest uważana za skrajną krótkowzroczność, a u niektórych dzieci diagnozuje się skrajną krótkowzroczność.

Okulary pryzmatyczne

Okulary pryzmatyczne korygują jedno oko, a także dalekie widzenie drugiego oka. Ten typ soczewek jest powszechnie używany przez dzieci z zezem, które mają silną receptę na bliże w jednym oku i które są również krótkowzroczne w drugim oku. Na przykład recepta +1,00D pozwoli dziecku widzieć wyraźnie na odległość, ale nie pozwoli mu widzieć z bliska. Okulary pryzmatyczne są dostępne w różnych mocach, od -1,00D do +1,00D. Recepta -1,00D oznacza, że dziecko widzi wyraźnie na odległość, ale będzie miało niewyraźne widzenie z bliska. Recepta +1.00D oznacza, że dziecko może widzieć z bliska bez żadnych rozmyć.

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne korygują jedno oko, a także widzenie do dali drugiego oka. Ten typ soczewek jest powszechnie używany przez dzieci z amblyopią, które nie widzą na jedno oko, a na drugie widzą słabo na odległość. Soczewki progresywne występują w różnych mocach i mocach. Jeśli dziecko ma wysoką receptę na widzenie z bliska w jednym oku, soczewka +1,00D skoryguje widzenie z bliska w drugim oku, ale nie skoryguje widzenia do dali. Soczewka +3,00D skoryguje zarówno widzenie do bliży, jak i do dali w obu oczach. Jeśli dziecko ma niską receptę na widzenie do bliży w jednym oku, soczewka +3,00D skoryguje widzenie do bliży w drugim oku, ale nie skoryguje widzenia do dali. Soczewka +1,00D skoryguje tylko widzenie do dali. Soczewki progresywne są dostępne w różnych mocach i mocach, od -4,00D do +4,00D. Recepta -4,00D oznacza, że dziecko musi mrużyć oczy, aby wyraźnie widzieć drukowaną stronę. Recepta -4,50D jest uważana za bardzo słabą i u niektórych dzieci diagnozuje się łagodną krótkowzroczność, czyli stan, w którym oczy nie są prawidłowo ustawione. Recepta -6,00D jest uważana za silną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się silną krótkowzroczność. Recepta -9,00D jest uważana za skrajną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się skrajną krótkowzroczność.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe korygują jedno oko, a także dalekie widzenie drugiego oka. Są one dostępne jako soczewki miękkie lub jako sztywne soczewki gazoprzepuszczalne (GP). Soczewki miękkie dostępne są w różnych mocach i mocach, od -10,00D do +20,00D. Recepta -10.00D oznacza, że dziecko musi mrużyć oczy, aby wyraźnie widzieć drukowaną stronę. Recepta -10,50D jest uważana za bardzo słabą i u niektórych dzieci diagnozuje się łagodną krótkowzroczność, czyli stan, w którym oczy nie są prawidłowo ustawione. Recepta -6,00D jest uważana za silną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się silną krótkowzroczność. Recepta -20,00D jest uważana za skrajną krótkowzroczność, a u niektórych dzieci diagnozuje się skrajną krótkowzroczność.

Soczewki balansowe

Soczewki balansowe korygują jedno oko, a także dalekie widzenie drugiego oka. Są one dostępne w różnych mocach, mocach i kolorach. Recepta -2.00D oznacza, że dziecko musi mrużyć oczy, aby widzieć wyraźnie drukowaną stronę. Recepta -4,00D jest uważana za bardzo słabą i u niektórych dzieci diagnozuje się łagodną krótkowzroczność, czyli stan, w którym oczy nie są prawidłowo ustawione. Recepta -6,00D jest uważana za silną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się silną krótkowzroczność. Recepta -8,00D jest uważana za umiarkowaną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się umiarkowaną krótkowzroczność. Recepta -10,00D jest uważana za niską krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się niską krótkowzroczność. Recepta -12.00D jest uważana za umiarkowaną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się umiarkowaną krótkowzroczność. Recepta -14,00D jest uważana za łagodną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się łagodną krótkowzroczność. Recepta -16,00D jest uważana za umiarkowaną krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się umiarkowaną krótkowzroczność. Recepta -18.00D jest uważana za wysoką krótkowzroczność i u niektórych dzieci diagnozuje się wysoką krótkowzroczność.

Wnioski

Okulary do czytania: Okulary do czytania są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów okularów korekcyjnych. Korygują one jedno oko, a także widzenie do dali drugiego oka. Okulary do czytania są zalecane dla dzieci z normalnym widzeniem, które mają receptę na widzenie do dali na poziomie +0,25D lub mniej w oku dalekim. Okulary do czytania pozwalają dzieciom słabo widzącym z bliska uzyskać wyraźniejszy obraz drukowanej strony, ale nie są zalecane do widzenia na odległość. Okulary do czytania są również znane jako okulary do „dalekowzroczności” lub „hipermetropii” dla osób z wysoką receptą. Okulary do czytania występują w różnych mocach, od -4,00D do +4,00D. Recepta -4,00D oznacza, że dziecko musi mrużyć oczy, aby wyraźnie widzieć drukowaną stronę. Recepta -4,50D jest uważana za bardzo słabą i u niektórych dzieci diagnozuje się łagodną krótkowzroczność, czyli stan, w którym oczy nie są prawidłowo ustawione. Recepta wynosząca.

Powrót na górę