Jak dobrać oprawki korekcyjne do kształtu twarzy?

Okulary korekcyjne to jedne z najbardziej pomocnych urządzeń, jakie specjalista może przepisać pacjentowi. Według American Academy of Ophthalmology, korygowanie problemów z widzeniem za pomocą okularów lub kontaktów jest najczęstszym powodem, dla którego ludzie odwiedzają okulistę. Zdolność do czytania drobnego druku i widzenia kolorów w żywych odcieniach zależy od tego, czy oboje oczu pracuje razem w unisonie. W związku z tym, nie bez powodu posiadanie dokładnej ostrości widzenia tylko w jednym oku jest uważane za nieoptymalne. A im szybciej zajmiesz się tym problemem, tym lepiej. W związku z tym, wybór oprawek korekcyjnych do kształtu twarzy staje się ważnym pierwszym krokiem w kierunku sprawdzenia wzroku w salonie optycznym. Chociaż nie wszyscy optometryści będą badać wzrok za pomocą maszyny zwanej refraktorem. W takim przypadku zapytaj, czy mogą Cię przetestować za pomocą innego urządzenia zwanego cyklometrem lub monokularnym symulatorem soczewek cyklopowych.

Sprawdź jaki masz kształt twarzy

Po pierwsze, poznaj swój kształt twarzy. Kształt twarzy jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze oprawek i soczewek, które będą komplementować Twoje cechy i dodawać profesjonalnego wyglądu. Ponadto jest to ważny aspekt przy wyborze recepty, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich problemów zdrowotnych, stylu życia i zawodu.

Istnieją cztery najczęściej spotykane kształty twarzy: prostokątny, okrągły, trójkątny i owalny. Każdy kształt twarzy ma swoje własne cechy i potrzeby dotyczące okularów. Nie należy więc szukać okularów, które będą pasowały tylko do jednego kształtu twarzy. Zamiast tego, twój kształt twarzy powinien być przewodnikiem do znalezienia odpowiednich okularów dla ciebie.

Wybierz oprawki, które pasują do Twojego kształtu twarzy

Chodzi tutaj o to, aby wybrać okulary, które są idealnie dopasowane do Twojego kształtu twarzy, nosa i ogólnych cech twarzy. Możesz chcieć rozważyć kilka czynników przy wyborze okularów: długość twarzy, szerokość twarzy, długość nosa, szerokość nosa i wielkość oczu.

Kształt twarzy każdej osoby jest nieco inny, co oznacza, że nawet jeśli nosi dokładnie tę samą ramkę i soczewkę, osoba może wydawać się znacznie mniejsza lub znacznie większa niż w rzeczywistości. Może to być frustrujące, zwłaszcza gdy próbujesz znaleźć sposób na poprawę swojej samooceny. Aby znaleźć odpowiednie okulary dla Ciebie, będziesz chciał wziąć pod uwagę długość twarzy, szerokość twarzy, długość nosa, szerokość nosa i rozmiar oczu.

Długie twarze mają duże pole do popisu, zwłaszcza jeśli chodzi o style okularów

Jak wybrać okulary dla długich twarzy?

Długie twarze mają duże pole do popisu, zwłaszcza jeśli chodzi o style okularów. Oprawki o bardziej prostokątnym kształcie doskonale pasują do długich twarzy ze względu na dłuższy, bardziej prostokątny kształt tego typu twarzy. Okrągłe okulary są również dobrym wyborem dla długich twarzy i są dostępne w różnych stylach i kolorach, które pasują do każdego kształtu twarzy.

Dla długich twarzy, które mają silny nos, owalne ramki są kolejną popularną opcją. W rzeczywistości wiele marek okularów oferuje tylko nieprostokątne style okularów z tym typem twarzy na uwadze. Jednak najlepszym sposobem na znalezienie odpowiednich okularów dla długich twarzy jest konsultacja ze specjalistą od okularów.

Jak wybrać okulary dla okrągłych twarzy?

Okrągłe twarze występują w różnych kształtach twarzy, od okrągłych i pełnych twarzy do bardziej kanciastych lub nawet w kształcie serca. Oznacza to, że okrągłe okulary są zawsze w modzie, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas zakupów okularów dla okrągłych twarzy. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że oprawki powinny uzupełniać kształt twarzy, a nie przytłaczać go. Na przykład, okulary kątowe są świetne do wyostrzenia kanciastego kształtu okrągłej twarzy i sprawiają, że oczy wyglądają na większe i bardziej widoczne.

Chociaż możesz wybierać spośród różnych stylów okularów, możesz chcieć pomyśleć o następujących kwestiach przy wyborze okularów dla okrągłych twarzy: kształt twarzy, relacja między oczami, długość twarzy, długość nosa, szerokość twarzy, szerokość nosa i rozmiar oczu.

Jak dobrać okulary do twarzy kwadratowych?

Ponownie, kształt twarzy i rysy twarzy są tym, co powinieneś brać pod uwagę przy wyborze okularów dla kwadratowego kształtu twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, kwadratowe okulary mają bardziej okrągły kształt, ale istnieją kwadratowe okulary o bardziej prostokątnym kształcie. Wybierając okulary dla kwadratowego kształtu twarzy, upewnij się, że kształt ramki nie jest zbyt okrągły lub kanciasty. Jeśli ramka ma bardzo okrągły kształt, będzie wyglądać nieproporcjonalnie po sparowaniu z kwadratową twarzą. Jeśli chodzi o kolor, uważaj, aby nie wybrać okularów, które są zbyt jasne lub zbyt ciemne. Pamiętaj, że kwadratowy kształt twarzy ma tendencję do wyglądania najlepiej, gdy okulary nie są ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne.

Kształt twarzy jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze oprawek i soczewek, które będą komplementować Twoje cechy i dodawać profesjonalnego wyglądu

Pewnie zauważyłeś, że niektórzy ludzie noszą okulary, a inni nie. Główną różnicą między ludźmi, którzy noszą okulary, a tymi bez nich jest powód. Ci, którzy noszą okulary, robią to z praktycznych powodów, takich jak korekcja problemów z widzeniem lub poprawa zdrowia oczu lub pomoc osobom, które są krótkowzroczne lub dalekowzroczne, lub pomoc osobom, które nie noszą okularów.

Poza tym, okulary kosmetyczne są również noszone przez celebrytów, członków rządu i prezesów znanych korporacji na pokaz. Ludzie, którzy noszą okulary z powodów kosmetycznych, robią to głównie po to, by poprawić swój wygląd lub sprawić, by wyglądać mądrzej.

Najlepszym sposobem na wybranie najlepszych oprawek korekcyjnych dla Twojego kształtu twarzy jest wizyta w butiku z okularami lub u optometrysty.

Najpierw należy zbadać swoje oczy przez specjalistę. Optometrysta może zmierzyć Twoją ostrość widzenia i określić, czy powinieneś nosić soczewki korekcyjne.

Będąc tam, zapytaj sprzedawcę, jakie rodzaje okularów najlepiej sprawdzają się u osób o Twoim kształcie twarzy. Przy wyborze odpowiednich oprawek najlepiej wziąć pod uwagę następujące czynniki: długość twarzy, szerokość twarzy, długość nosa, szerokość nosa i wielkość oczu.

Wnioski

Kształt twarzy jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze oprawek i soczewek, które uzupełnią Twoje rysy i dodadzą Twojemu wyglądowi profesjonalizmu. To ważny aspekt w wyborze recepty, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich problemów zdrowotnych, stylu życia i zawodu.

Istnieją cztery najczęściej spotykane kształty twarzy: prostokątny, okrągły, trójkątny i owalny. Każdy kształt twarzy ma swoje własne cechy i potrzeby dotyczące okularów.

Powrót na górę