Czy Apple Laptop to dobre rozwiązanie dla biznesu?

Czy Apple Laptop to dobre rozwiązanie dla biznesu?

Jeśli chodzi o biznes, można korzystać z komputera PC lub Mac. Oba mają swoje plusy i minusy, jeśli chodzi o pracę z nimi. Bez względu na to, jaki typ komputera zamierzasz kupić – czy to do pracy, czy do zabawy – musisz pamiętać o swoich konkretnych potrzebach i o tym, jakim typem użytkownika jesteś, abyś mógł uzyskać to, co najlepsze z zakupu. W tym artykule omówimy, czy laptop Apple jest dobrym rozwiązaniem dla potrzeb biznesowych. Jakich cech należy szukać w laptopie biznesowym? Porozmawiajmy więc o laptopach biznesowych w ogóle, a nie tylko o laptopie Apple. Te komputery są świetne dla każdego, kto robi trochę pisania, jak również podstawowej grafiki z łatwością. Są one wyposażone w wystarczającą ilość portów, przestrzeni dyskowej i wewnętrznych specyfikacji, że większość użytkowników nie będzie potrzebować niczego więcej. A ponieważ są one niedrogie i dostępne z wielu różnych marek, nie ma powodu, dlaczego każdy profesjonalista nie będzie miał jednego w domu lub w biurze. Ale czy są one odpowiednie dla Ciebie? Oto kilka cech, które powinny znaleźć się na liście przed podjęciem decyzji o zakupie.

Tylko Windows, czy wiele systemów operacyjnych?

Komputery Apple są dostarczane z jednym tylko systemem operacyjnym – macOS (więcej: https://www.komputelix.pl/czy-laptopy-apple-stanowia-dobre-rozwiazanie-dla-biznesu/). Ale to nie znaczy, że nie możesz mieć maszyny z systemem Windows. Możesz wybrać przyjazny dla budżetu laptop z samym Windowsem 10, albo zdobyć maszynę z więcej niż jednym systemem operacyjnym. Jeśli nie jesteś pewien, dobrym pomysłem jest zdobycie maszyny, która może uruchomić oba systemy operacyjne. Pozwoli to na przełączenie się na inny system operacyjny, jeśli zdecydujesz się zostawić swój obecny. Warto również zauważyć, że w dzisiejszych czasach jest coraz więcej laptopów opartych na systemie Linux, które są również kompatybilne z macOS, więc jest to kolejna alternatywa.

Jeśli chodzi o biznes, można korzystać z komputera PC lub Mac

Ile pamięci RAM potrzebujesz dla aplikacji biznesowych

Kiedy kupujesz laptopa biznesowego, ważne jest, aby wiedzieć, z jakich aplikacji będziesz korzystać i ile pamięci RAM będzie dla nich potrzebne. Na przykład, jeśli dużo edytujesz wideo, będziesz potrzebował więcej pamięci RAM niż ktoś, kto zajmuje się tylko podstawowym przetwarzaniem tekstu. Najlepiej jest zadać sobie następujące pytania:

  • Jaki rodzaj pracy będę wykonywał?
  • Jakich programów będę używał na swoim komputerze?
  • Jak często będę z nich korzystać?
  • Jakie będzie moje dzienne obciążenie pracą?
  • Jaki jest mój budżet?

Dobre głośniki i klawiatura

Dobry laptop biznesowy będzie miał dobre głośniki i funkcjonalną klawiaturę, ponieważ będziesz potrzebował możliwości szybkiego i dokładnego pisania. Jest to nie tylko niezbędne do pracy, ale również jest to ważna cecha dla graczy. Jeśli laptop nie ma świetnych głośników, będziesz musiał podłączyć głośniki do laptopa, jeśli chcesz słuchać jakiejkolwiek muzyki lub oglądać jakiekolwiek filmy. Ponadto, jeśli robisz dużo pisania lub tworzenia dokumentów, przekonasz się, że klawiatura jest ważną cechą. A jeśli musisz pisać szybko, będziesz chciał laptopa z czułą klawiaturą.

Kiedy kupujesz laptopa biznesowego, ważne jest, aby wiedzieć, z jakich aplikacji będziesz korzystać i ile pamięci RAM będzie dla nich potrzebne

Czy warto kupić napęd optyczny?

Napędy optyczne to przestarzała funkcja, którą można znaleźć tylko w komputerach stacjonarnych. Wynika to z faktu, że większość ludzi ma w swoich komputerach pamięć masową. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, będziesz chciał się upewnić, że Twój laptop ma napęd optyczny. Ale, jeśli nie potrzebujesz tej funkcji, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, unikając go.

Czy trackpad jest niezbędny?

Jeśli używanie myszy byłoby wygodniejsze w Twoim obecnym urządzeniu, będziesz chciał się upewnić, że laptop posiada Trackpad. To jest to samo, co korzystanie z ekranu dotykowego, z jedną dużą różnicą – używasz Trackpada zamiast palca. I choć większość użytkowników uzna, że nawigacja za pomocą trackpada jest łatwiejsza, niektórzy utknęli w myszce. Dlatego przed podjęciem decyzji upewnij się, że wiesz, co wolisz.

Podsumowanie

Laptopy biznesowe są świetne dla tych, którzy potrzebują wydajnego urządzenia w niskiej cenie. Jedynym minusem jest to, że nie są one tak elastyczne jak komputery Mac, jeśli chodzi o wybór systemu operacyjnego. Jeśli szukasz wydajnego laptopa do podstawowych zadań, komputer Apple to świetna opcja. Jeśli jednak potrzebujesz większej elastyczności, pomyśl o zakupie komputera z systemem Windows. Dla tych, którzy potrzebują najlepszego z obu światów, najlepiej jest zdobyć hybrydę.

Powrót na górę